اعلام حمایت کمیته ملی المپیک ایران از برگزاری المپیک زمستانی

خبرگزاری مهر:

به گزارش خبرگزاری مهر و به نقل از روابط عمومی کمیته ملی المپیک، سید رضا صالحی امیری رئیس کمیته المپیک کشورمان با ارسال نامه‌ای به «ژونگ ون گو» رئیس کمیته ملی المپیک چین حمایت خود را از برگزاری بیست و چهارمین دوره بازی‌های المپیک زمستانی پکن ۲۰۲۲ اعلام داشت.

در بخشی از متن این نامه آمده است:

«سلام صمیمانه مرا از کمیته ملی المپیک جمهوری اسلامی ایران پذیرا باشید. بدینوسیله حمایت خود را از برگزاری بیست و چهارمین دوره بازی‌های المپیک زمستانی پکن ۲۰۲۲ اعلام می‌داریم.

بیانیه دولت آمریکا و تحریم دیپلماتیک بازی‌های المپیک زمستانی پکن ۲۰۲۲، اقدام خصمانه و دخالت آشکار جهت تضعیف روند برگزاری این بازی‌ها می‌باشد که بیانگر موضع‌گیری آن دولت و برخی کشورهای همسو به منظور منتسب نمودن تحریم‌ها و تعمیم آن به بازی‌های المپیک زمستانی است.

تحریم دیپلماتیک بازی‌های المپیک زمستانی پکن و عدم حضور مقامات سیاسی ایالات متحده، شرکا و متحدان در مراسم افتتاحیه و اختتامیه این بازی‌ها نمایانگر افزایش تحریم‌های مستبدانه آمریکا با هدف ایجاد اخلال، نیل به خواسته‌ها و اهداف شوم آن دولت است.

اقدام عامدانه و جانبدارانه دولتمردان آمریکا بیانگر سو استفاده از جنبش المپیک به منظور آسیب رساندن و کمرنگ نمودن حلقه اتحاد ملت‌ها می‌باشد که نظیر آن در سال‌های ۱۹۸۰ و ۱۹۸۴ نیز رخ داد. تحریم دیپلماتیک اخیر این بازی‌ها از سوی دولت آمریکا نمونه بارز استفاده ابزاری از رویداد المپیک برای دستیابی به مقاصد قدرت‌طلبانه، افزایش تنش‌ها و ترویج استبداد در جهان است.

کمیته ملی المپیک جمهوری اسلامی ایران مخالف تحریم دیپلماتیک دولت آمریکا بر بازی‌های المپیک زمستانی پکن ۲۰۲۲ می‌باشد، چراکه این اقدام منجر به نقض روح المپیک و در تناقض با اصول آن است. با آرزوی موفقیت در برگزاری این رویداد ورزشی.»

اعلام حمایت کمیته ملی المپیک ایران از برگزاری المپیک زمستانی