قرار دوازدهم؛ طرحی در راستای محرومیت زدایی و ارائه خدمات اجتماعی

خبرگزاری مهر:

به گزارش خبرگزاری مهر، رضا معممی مقدم مدیرکل امور اجتماعی و مشارکت‌های این سازمان گفت: یکی از آرزوهای اهل بیت علیهم السلام، و همچنین اقدامات امام زمان ارواحنافداه، رفع محرومیت و دستگیری از مستمندان است، از این رو، جامعه مهدوی و منتظر امام زمان علیه السلام، بایستی در مسیر امام و پیشوای خود حرکت کند. بقاع متبرکه به عنوان، پرچمدران فرهنگ و زمینه سازان جامعه اسلامی، می‌بایست پیشقراولان این حرکت مقدس بوده و زمینه همدلی و همراهی مؤمنین و خیران را برای زدودن غبار فقر و محرومیت، فراهم کنند.

مدیرکل امور اجتماعی و مشارکت‌ها با اشاره به اینکه ماه جاری آخرین ماه قرن حاضر است که با نیمه شعبان به پایان می‌رسد و قرن جدید نیز با عطر و بوی مهدوی شروع می‌شود خاطرنشان کرد: طرح قراردوازدهم، طرحی است که قرار است هم معارف مهدوی را ترویج دهد و هم در پی آن است که زمینه مشارکت همگانی را فراهم و با ترویج فرهنگ انفاق، نوع دوستی، مواسات، مؤمنین و خیراندیشان به نیابت از امام غایب از نظر خود، به نیازمندان کمک کرده و صدقه دهند.

وی با اشاره به اینکه، یکی از وظایف اصلی سازمان اوقاف و امور خیریه تلاش برای رفع محرومیت است افزود: این اداره کل در دوسال گذشته با تدوین ابلاغیه‌هایی اقدام به توزیع سبدهای معیشتی و ارائه خدمات اجتماعی به افراد کم برخوردار کرده است.

معممی مقدم افزود: در راستای ساماندهی توزیع سبدهای معیشتی و ارائه خدمات اجتماعی، طرح قراردوازدهم تدوین و ابلاغ شده است. این طرح که بر مبنای مشارکت مردمی است برآن است تا با جذب مؤمنین به عنوان مهدی یاوران، بتواند خدمات ارزشمندی را در دوازدهم هر ماه به افراد کم برخوردار ارائه دهد.

وی با اشاره به ضرورت زمینه سازی مشارکت عمومی در ارائه خدمات اجتماعی افزود: در این طرح که در امامزادگان منتخب سراسر کشور برگزار می‌شود، هر کسی که دل در گرو امام زمان خود دارد با هر توان مالی و امکاناتی که دارد می‌تواند در این طرح مشارکت کند.

وی همچنین افزود: افراد مشتاق به خدمت در این زمینه می‌توانند به امامزادگان شاخص محل زندگی خود مراجعه کنند.

https://dailybuzz.ir/22/02/2022/%d9%82%d8%b1%d8%a7%d8%b1-%d8%af%d9%88%d8%a7%d8%b2%d8%af%d9%87%d9%85%d8%9b-%d8%b7%d8%b1%d8%ad%db%8c-%d8%af%d8%b1-%d8%b1%d8%a7%d8%b3%d8%aa%d8%a7%db%8c-%d9%85%d8%ad%d8%b1%d9%88%d9%85%db%8c%d8%aa-%d8%b2-2/