«جشنواره قرآنی ۱۰۰» تا پایان ماه رمضان ادامه دارد 

خبرگزاری ایرنا :

به گزارش ایرنا از رادیو قرآن، غلامرضا احمدی گفت: جشنواره قرآنی ۱۰۰ از هفته گذشته مصادف با شب ۱۳ ماه رجب آغاز و در نیمه شعبان اولین قرعه کشی انجام خواهد شد و این طرح تا پایان ماه مبارک رمضان ۱۴۰۱ ادامه خواهد داشت.

وی افزود: بخش نمایشی جشنواره ۱۰۰ با عنوان «صد دانه یاقوت» ویژه کودک و خردسال و با هدف ترغیب کودکان به قرآن خواندن همراه با سرودهای جذاب است که هرروز ساعت ۱۵:۳۰ به روی آنتن می رود و مادران می توانند از آموزش به کودکانشان صوت های ۱۰۰ ثانیه ای تهیه کرده و برای ما ارسال کنند تا در برنامه شرکت داده شوند.

مدیر گروه اطلاع رسانی رادیو قرآن افزود: در بخش بزرگسالان جشنواره ۱۰۰ باهدف عمومیت بخشیدن به تلاوت قرآن و ترویج آن در کشور، قرآن یاران و خبرنگاران افتخاری رادیو قرآن به دیدار اصناف مختلف رفته و به مصاحبه و ضبط تلاوت می پردازند. تعدادی از این آثار طبق اولویت ارسال، در برنامه پخش خواهد شد اما همه شرکت کنندگان در قرعه کشی شرکت داده خواهند شد و در پایان هر ماه ۲۰۰ جایزه به قید قرعه اهدا می شود.

احمدی اضافه کرد: در حال حاضر تیم ۱۰۰ نفره ای متشکل از مدیران رادیو قرآن، تهیه کنندگان، خبرنگاران افتخاری از سرتاسر کشور و تیم فضای مجازی رادیو قرآن هدایت این جشنواره را به عهده دارند. تیم جشنواره ۱۰۰ هر هفته به صورت میدانی در یکی از نقاط کشور حضور پیدا کرده و با برگزاری محفلی با حضور قاریان همان استان به صورت زنده از موج اف ام ردیف ۱۰۰ مگاهرتز در خدمت شنوندگان خواهند بود.

علاقه‌مندان بدون محدودیت سنی و تفکیک جنسیتی، می توانند با خواندن آیاتی از کلام الله مجید در ۱۰۰ ثانیه و ارسال آن تا پایان اسفند به پایگاه اطلاع رسانی رادیو قرآن در این جشنواره شرکت کنند یا فایل صوتی تلاوت خود را در واتساپ به شماره ۰۹۱۰۸۹۹۴۱۰۰ ارسال کنند.

منصور قصری زاده مدیر رادیو قرآن در مراسم افتتاح جشنواره قرآنی ۱۰۰ گفت: امیدوارم بتوانیم ارتباط بین قرآن صامت و ناطق را در این جشنواره افزایش داده و با بهره گیری از حضور مخاطبان شبکه رادیویی قرآن برای رونق فرهنگ قرآنی گام های مؤثری برداریم.

جشنواره قرآنی ۱۰۰ از شنبه تا پنجشنبه هر هفته در قالب برنامه رادیویی از ساعت ۱۵:۳۰ در دو بخش کودک و خردسال و بخش بزرگسال به روی آنتن می رود.  بخش خردسال جشنواره ۱۰۰ با عنوان صد دانه یاقوت و به صورت تولیدی با محوریت آموزش صحیح خوانی و حفظ قرآن با موضوع آموزش آداب تلاوت و همچنین پرداختن به موضوعات اخلاقی تربیتی و رفتاری تقدیم مخاطبان خواهد شد. 

محوریت بخش کودک و خردسال آموزش سوره های کوتاه قرآن است که هر هفته به یک موضوع و یک سوره مشخص می پردازد و هر روز یکی از آیات این سوره، موضوع مورد بحث برنامه می باشد. برنامه صد دانه یاقوت در قالب جنگی نمایشی به تهیه کنندگی فاطمه گنجی، اجرای الهام دارابی و کارشناسی محمد امین مهدوی و با هنرمندی صدا پیشه گان، آسیه گرجی و سارا عرب پوریان همراه با قصه گویی مریم نشیبا پخش می شود. از تلاوت های ارسالی شرکت کنندگان، بسته های صوتی دو دقیقه ای تولید و در فواصل برنامه ها در طول ۲۴ ساعت از رادیو قرآن پخش خواهد شد.

برنامه جشنواره قرآنی ۱۰۰ در بخش بزرگسالان به تهیه کنندگی حسن رحمانی، اجرای غلامرضا احمدی و کارشناسی بهروز یاری گل با بخش های مختلفِ ارزیابی آثار ارسالی توسط کارشناس برنامه، گزارش میدانی و گفت و گو با مخاطبان و دریافت نظرات آنان ، گفت و گو با اساتید و قاریان قرآن ، گفت و گو با شخصیت های سیاسی، اجتماعی و فرهنگی و همچنین حضور چهره های شناخته شده هنری، فرهنگی و ورزشی در برنامه ها در خدمت مخاطبان خواهد بود.

«جشنواره قرآنی ۱۰۰» تا پایان ماه رمضان ادامه دارد