اعلام آمادگی قطر برای کمک به ایران برای دستیابی به توافق خوب در مذاکره با غربی‌ها

خبرگزاری ایرنا :

به گزارش خبرنگار حوزه دولت ایرنا، «شیخ تمیم بن حمد آل ثانی» امیر قطر روز دوشنبه در نشست خبری مشترک با آیت‌الله «سید ابراهیم رئیسی» رییس جمهوری اسلامی ایران گفت: خوشحالم که امروز چند توافقنامه و یادداشت تفاهم بین قطر و جمهوری اسلامی ایران امضا شد و این یک مسأله بسیار مهمی است و باید اجرای آنها نیز پیگیری شود.

وی با بیان اینکه پیگیری و اجرای توافقنامه‌ها و اسناد برای قطر فایده بسیاری دارد، گفت: کمیته‌های اقتصادی مشترک ایران و قطر، جایگاه و نقش مهمی در توسعه همکاری‌های دو کشور دارند و نشست اخیر آنها در اصفهان در نوامبر گذشته بسیار پربار بود و امیدوار و منتظریم که امسال هم این نشست در دوحه برگزار شود.

امیر قطر افزود:‌ با رییس‌ جمهوری اسلامی ایران درباره مسایل منطقه‌ای و بین المللی، امنیت و ثبات منطقه گفت‌وگو کردیم و در این نشست بر حل اختلافات و مقابله با چالش‌هایی که منطقه با آن مواجه است، تأکید داشتیم.

تمیم بن حمد آل ثانی ادامه اداد: با رییس‌جمهور ایران درباره مذاکرات وین و توافق هسته‌ای ایران با غرب هم صحبت کردیم؛ چرا که این موضوع بر امنیت و ثبات منطقه تأثیر بسیاری دارد.

امیر قطر با اعلام آمادگی کشورش برای کمک به ایران برای رسیدن به توافق خوب و امنیت‌آفرین تأکید کرد: دولت قطر با تمام توان مسیر مذاکرات را پیگیری می‌کند و امیدوار است که در آینده‌ای نزدیک مسأله هسته‌ای ایران حل و به توافقنامه‌ای منجر شود که همه طرف‌ها از آن راضی شوند و حق کشورها برای استفاده صلح‌آمیز بر اساس معاهدات بین المللی محترم شمرده شود.

وی ادامه داد: با رییس جمهوری اسلامی ایران درباره مسأله فلسطین هم که مسأله اصلی منطقه است صحبت و بر ضرورت توقف تجاوزات اسراییل علیه ملت فلسطین و ایجاد راه‌حلی برای احقاق حق فلسطینی‌ها در تعیین سرنوشت خودشان و زندگی مسالمت‌آمیز و با کرامت آنها بر اساس قطعنامه‌های بین المللی تأکید کردیم.

امیر قطر افزود: درباره مسایل افغانستان، سوریه و یمن هم در این نشست صحبت کردیم و امیدواریم که برای این مسایل راه‌حل مسالمت‌آمیزی در نزدیک‌ترین فرصت ممکن پیش آید.

تمیم بن حمد آل ثانی در ادامه به میزبانی قطر برای جام جهانی فوتبال ۲۰۲۲ اشاره کرد و گفت: می‌خواهیم به برادران ایرانی خود که به جام جهانی راه پیدا کردند، تبریک بگویم و از رییس جمهوری اسلامی ایران دعوت می‌کنم که در این مسابقات حضور پیدا کنند و همچنین از همه مردم ایران استقبال می‌کنیم و به آنها خوش آمد می‌گوییم که برای تشویق تیم ملی خود به قطر سفر کنند.

https://dailybuzz.ir/21/02/2022/%d8%a7%d8%b9%d9%84%d8%a7%d9%85-%d8%a2%d9%85%d8%a7%d8%af%da%af%db%8c-%d9%82%d8%b7%d8%b1-%d8%a8%d8%b1%d8%a7%db%8c-%da%a9%d9%85%da%a9-%d8%a8%d9%87-%d8%a7%db%8c%d8%b1%d8%a7%d9%86-%d8%a8%d8%b1%d8%a7%db%8c/