کاروان قصه‌‌ها در مناطق سیل‌زده جنوب کرمان+عکس

خبرگزاری فارس :

 

به گزارش خبرگزاری فارس از جنوب کرمان، جمعیت معلمان ره‌گستر یک سازمان مردم‌نهاد تشکل از معلمانی است که در راستای ایفای نقش اجتماعی خود و با هدف کاهش و رفع محرومیت فرهنگی، از سال ۹۶ در منطقه جنوب استان کرمان در شهرستان‌های رودبارجنوب، کهنوج، قلعه‌گنج، منوجان، عنبرآباد و جیرفت شروع به کار کرده است.

در حال حاضر این مجموعه با ۶۰ عضو فعال، برنامه‌های خود را در قالب چهار کارگروه علمی و آموزشی، فرهنگی و هنری، سلامت و بهداشت و عمرانی اجرا می‌کند و از جمله فعالیت‌های این مجموعه می‌توان به ساخت مدرسه در مناطق روستایی کم‌برخوردار، ارائه خدمات آموزشی و مشاوره تحصیلی رایگان به دانش‌آموزان مستعد، برگزاری دوره‌های مهارت‌افزایی اشاره کرد.
 

راه‌اندازی کاروان قصه‌ها در مناطق سیل‌زده جنوب کرمان

ابراهیم فاریابی دبیر جمعیت معلمان ره‌گستر در گفت‌وگو با خبرنگار فارس اظهار کرد: یکی از مشکلات مناطق کم‌برخوردار روستایی، نبود امکانات تفریحی برای کودکان و نوجوانان بوده، در همین راستا، از برنامه‌هایی که طی سه سال گذشته در روستاهای مختلف از سوی کارگروه فرهنگی برنامه‌ریزی و اجرا شده، برنامه جذاب و مفرح کاروان قصه‌ها است.

وی عنوان کرد: در این برنامه بچه‌ها در یک فضای شاد و دوستانه با هم قصه می‌خوانند، قصه می‌گویند، نقاشی می‌کشند، بازی می‌کنند، مسابقه برگزار می‌کنند و در کنار برآورده شدن نیاز شادی و نشاط برای بچه‌ها، کودکان و نوجوانان مستعد در زمینه‌های نقاشی، گویندگی، نویسندگی و … شناسایی شده و آموزش‌ها و برنامه‌های لازم برای پرورش این استعدادها فراهم می‌شود.

دبیر جمعیت معلمان ره‌گستر با اشاره به مسائل روحی  و اسیب‌هایی که پس از حوادث متوجه کودکان و نوجوانان می‌شود، گفت: وظیفه ما به‌عنوان افراد بزدگسال، حمایت روانی و عاطفی از گروه‌های آسیب‌پذیر در خلال حادثه‌ها است و در راستای تحقق این مهم، جمعیت معلمان ره‌گستر برنامه کاروان قصه‌ها را ویژه مناطق سیل‌زده برنامه‌ریزی و اجرا می‌کند.

فاریابی خاطرنشان کرد: در این برنامه سعی شده است تا با استفاده از بازی و قصه‌گویی، کودکان و نوجوانان بتوانند روحیه خود را حفظ کرده و از پس آسیب‌های روانی این حادثه برآیند.

۳۳۸۸/ق


کاروان قصه‌‌ها در مناطق سیل‌زده جنوب کرمان+عکس