پدرسن امیدوار است دور جدید نشست‌های کمیته قانون اساسی سوریه فوریه برگزار شود

خبرگزاری ایسنا

به گزارش ایسنا، به نقل از شبکه خبری روسیا الیوم، گی‌یر پدرسن، فرستاده ویژه دبیرکل سازمان ملل به سوریه پس از نشست شورای امنیت در جمع خبرنگاران اظهار کرد: امیدوارم امکان برگزاری دور هفتم نشست‌های کمیته قانون اساسی سوریه در فوریه آتی فراهم شود.

پدرسن در نشست شورای امنیت به اعضای این شورا گفت: برای برگزاری نشست جدید کمیته قانون اساسی سوریه که سوری‌ها هدایت و مالکیت آن را داشته باشند و سازمان ملل کار آن را تسهیل کند، تلاش می‌کنم.

فرستاده ویژه دبیرکل سازمان ملل به سوریه با اشاره به اینکه عملکرد کمیته تاکنون ناامیدکننده بوده است، گفت: چالش‌های موجود هنوز تضمین این موارد هستند که هیئت‌ها پیش‌نویس‌های قانون اساسی را ارائه کرده و حاضر به بازنگری در آنها، یافتن نقاط مشترک و یا دستکم همگرایی در مورد موضوعات مورد اختلاف باشند.

او افزود: ما برای تدوین پیش‌نویس قانون اساسی بر اساس دستور کمیته، به عملیاتی نتیجه‌بخش نیاز داریم و کمیته باید برای آن تلاش کند.

پدرسن تاکید کرد: با دو رئیس علی البدل کمیته برای رسیدن به توافق‌هایی روشن در تماس هستم و به محض رسیدن به این توافق‌ها، آماده برگزاری دور آتی نشست‌های کمیته خواهم بود، امیدوارم طی چند ماه آینده چندین دور از نشست‌های این کمیته برگزار شود.

پدرسن امیدوار است دور جدید نشست‌های کمیته قانون اساسی سوریه فوریه برگزار شود