لاوروف: گزارش مبتنی بر اتهام زنی وزارت خارجه آمریکا غیرقابل خواندن است

خبرگزاری ایسنا

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری تاس، سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه پس از دیدارش با آنتونی بلینکن، وزیر امور خارجه آمریکا، گفت: خواندن این اسناد وزارت خارجه آمریکا غیرممکن است.

لاوروف خاطرنشان کرد: با این حال، ما یک بخش ویژه داریم که تحت ریاست یک نماینده رسمی وزارتخانه است که  موظف است آنها را به دقت بررسی کند. واکنش ما به این اسناد قبلاً بیان شده است.

به گفته لاوروف، خواننده باید هر صفحه از گزارش مذکور را به صورت تصادفی باز کند تا بفهمد که در مقابل هیچ انتقادی نمی‌تواند مقاومت کند.

این  دیپلمات ارشد روسیه گفت: بخش عمده این به اصطلاح گزارش دروغ محض است.

 در ۲۰ ژانویه، وزارت امور خارجه آمریکا گزارشی درباره “نمونه‌هایی” از اقدامات ادعایی روسیه در “انتشار اطلاعات دروغ”  و ارزیابی صرف نقش شبکه تلویزیونی راشاتودی و خبرگزاری اسپوتنیک در یک به اصطلاح “اکوسیستم اطلاعات دروغ و پروپاگاندای” روسیه منتشر کرد. به گفته وزارت امور خارجه آمریکا “کرملین در تلاش برای سردرگم ساختن و تحت تاثیر قرار دادن مردم در مورد اقدامات واقعی روسیه در اوکراین، گرجستان و سایر نقاط اروپا، اطلاعات دروغ ایجاد و منتشر می کند در حالی که شبکه راشاتودی و خبرگزاری اسپوتنیک نقش مهمی در نحوه استفاده روسیه از اطلاعات دروغ در جهت پیشبرد سیاست خارجی آن ایفا می کنند.”

 در ۱۷ دسامبر ۲۰۲۱، وزارت خارجه روسیه پیش نویس توافقنامه بر سر موضوع تضمین‌های امنیتی بین روسیه و آمریکا و همینطور پیش نویس توافق نامه تضمین امنیت روسیه و کشورهای عضو ناتو را منتشر کرد.

 رایزنی‌ها درباره این موضوع در ۱۰ ژانویه در ژنو انجام شد و پس از آن نشست شورای روسیه-ناتو در ۱۲ ژانویه در بروکسل و نشست شورای دائمی سازمان امنیت و همکاری اروپا در ۱۳ ژانویه در وین برگزار شد.

لاوروف: گزارش مبتنی بر اتهام زنی وزارت خارجه آمریکا غیرقابل خواندن است