دانشگاه انقلاب اسلامی باید انسان‌هایی با طراز انقلاب تربیت کند

خبرگزاری ایسنا

علی شمسی‌پور در مراسم تکریم و معارفه رئیس دانشگاه آیت‌الله‌العظمی بروجردی (ره) که امروز در سالن کتابخانه دانشگاه برگزار شد، اظهار کرد: در مدیریت وزارت علوم اهداف مشخص تعریف شده و تلاش می‌شود که کارها به نتایج درست برسد.

وی تصریح کرد: دانشگاه باید انسان‌ساز باشد که امام خمینی (ره) دراین‌باره سخنانی داشته است، انسان‌سازی به این مفهوم که دانشگاه انقلاب اسلامی باید انسان‌هایی با طراز انقلاب تربیت کند.

رئیس حوزه ریاست وزارت علوم تحقیقات و فناوری خاطرنشان کرد: دانشگاه‌ها در تولید علم باید تلاش کنند و امروز یک رتبه علمی خوب در جهان داریم.

شمسی‌پور اضافه کرد: مرجعیت علمی و دیپلماسی علمی که دانشجویان باید مرجع باشند و علم خود را به دیگران انعکاس دهند، باعث اتصال ما به دنیای امروز است.

این مسئول با بیان اینکه آموزش و پژوهش هدفمند از اهداف دیگر دانشگاه‌ها است و باید پایان‌نامه‌هایی تعریف شود که مؤثر باشد، افزود: نوآوری فرهنگی از دیگر مسائل دانشگاه‌ها است.

وی بیان کرد: دانشگاه‌ها باید با ایجاد فضاهای جدید فرهنگ اسلامی را ترویج دهند، شاگرد پروری و تولید ثروت و قدرت برای کشور از دیگر اهداف دانشگاه است.

مشاور وزیر علوم با بیان اینکه ریل‌گذاری برای پیشرفت دانشگاه‌ها باز است، ادامه داد: سه درصد از بودجه دانشگاه باید به بودجه فرهنگی دانشگاه اختصاص داده شود.

شمسی‌پور اظهار کرد: امروز نحوه مدیریت شهید حاج قاسم مدنظر است و اولین مورد مدیریت جهادی است و برای خدمت شبانه‌روزی تلاش کنیم.

وی تصریح کرد: دومین مورد مدیریت پیشتاز یا مدیریت بیا یعنی اینکه مدیر جلوتر از دیگران باشد و همواره کارها را در خط مقدم پیگیری کند.

رئیس حوزه ریاست وزارت علوم تحقیقات و فناوری خاطرنشان کرد: سومین مورد نگاه محبت‌گیر و عالم شمول مدیر باعث می‌شود تا از همه ظرفیت‌ها در کارها استفاده کند.

گفتنی است، در این مراسم احسان یاوری به‌عنوان سرپرست دانشگاه معرفی و از خدمات حسن مروتی تجلیل شد.

دانشگاه انقلاب اسلامی باید انسان‌هایی با طراز انقلاب تربیت کند