فتح خرمشهر درس‌های عبرت آموز زیادی برای ما دارد

خبرگزاری ایسنا

فضل‌الله رنجبر امروز(31 اردیبهشت) در نشست هماهنگی ویژه‌برنامه‌های بزرگداشت عملیات فتح خرمشهر، با بیان اینکه نباید از کنار رویدادهای مهمی مثل فتح خرمشهر به سادگی بگذریم، گفت: با یادآوری رخدادهای این عملیات مهم و دیگر عملیات های دوران دفاع مقدس می توانیم موجی از امید و امیدواری را بین مردم بوجود آوریم.

وی با تاکید بر اینکه فتح خرمشهر درس‌های عبرت آموز زیادی برای ما به همراه دارد، گفت: رزمندگان اسلام در جریان فتح خرمشهر در حالی که شاهد توطئه های دشمنان در مرزهای غرب و شمال غرب کشور بودند، با دست خالی در برابر دشمنان تا به دندان مسلح ایستادگی کرده و با تکیه بر ایمان الهی و وحدت بین نیروها در کنار پیروی از اوامر امام (ره) توانستند به پیروزی دست پیدا کرده و خرمشهر را آزاد کنند. 

فرماندار کرمانشاه در ادامه با تاکید بر اینکه نباید خانواده های شهدای عملیات فتح خرمشهر در استان را فراموش کنیم، گفت: دیدار با این خانواده ها می تواند در تکریم مقام شهادت و نهادینه کردن فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه تاثیرگذار باشد. 

وی  گفت: باید از ظرفیت فرماندهان دوران دفاع مقدس برای معرفی رخدادهای عملیات‌های مهمی مثل عملیات بیت المقدس استفاده کنیم. 

رنجبر در ادامه با اشاره به برنامه‌ریزی برای برگزاری مراسم صبحگاه مشترک نیروهای مسلح در پادگان سروران کرمانشاه از سوی ارتش، از همه ادارات و ارگان‌های شهرستان کرمانشاه خواست تا برای برگزاری ویژه برنامه های مرتبط با سالروز آزادسازی خرمشهر تلاش کنند.

وی همچنین با اشاره به در پیش بودن سالروز ارتحال ملکوتی بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران، گفت: باید یاد و خاطره امام (ره) را زنده نگه داریم.

رنجبر با بیان اینکه امام (ره) یک چهره معنوی الهی بود که تمام هم و غم ایشان رسیدگی به مشکلات پابرهنگان بود، تاکید کرد: نیاز داریم ویژگی‌های مختلف شخصیتی بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران را در ابعاد شهامت، شجاعت و… به نسل جوان و آیندگان بشناسانیم.

وی سپس اشاره‌ای هم به در پیش بودن دهه کرامت داشت و گفت: باید در دهه کرامت رنگ و بوی شهر را امام رضایی کنیم .

وی تاکید کرد: از ادارات و نهادها می خواهیم تا برای ارائه خدمات مختلف در ایام سالروز فتح خرمشهر، دهه کرامت و سالروز ارتحال ملکوتی امام (ره) برنامه‌ریزی کنند.

 

فتح خرمشهر درس‌های عبرت آموز زیادی برای ما دارد