آمادگی کامل جهاد دانشگاهی برای اجرای مطالعات علمی و پژوهشی ‌در گیلان

خبرگزاری ایسنا

دکتر حمیدرضا طیبی، رئیس جهاد دانشگاهی کشور در دیدار با استاندار گیلان، با تشریح فعالیت های این نهاد در ایران اسلامی، از آمادگی کامل جهاد دانشگاهی برای اجرای مطالعات عملیاتی، علمی و پژوهشی ‌در گیلان در بخش های مختلف مدیریت و ساماندهی پسماند، بخش کشاورزی به ویژه حوزه چای و برنج و همچنین ارائه خدمات پزشکی با توجه به ظرفیت ها خبر داد.

وی با قدردانی از اهتمام استاندار گیلان و همراهی نمایندگان مجلس شورای اسلامی، خواستار کمک و مساعدت مسئولان استان جهت رفع مشکلات جهاد دانشگاهی در گیلان در حوزه‌های زیرساختی و ساختمانی به منظور بهره مندی بهتر برای ارائه خدمات به آحاد جامعه به ویژه دانشگاهیان شد.

اسدالله عباسی، استاندار گیلان نیز، اظهار کرد: برنامه های جهاد دانشگاهی در کنار مسائل آموزشی، با رویکرد تحولی و با مدت زمان مشخص اجرای طرح‌ها و برنامه های عملیاتی، با محوریت پژوهش و مطالعات اثربخش و نیز با نگاه به زیست بوم گیلان باشد.

وی با برشمردن ظرفیت های فراوان توسعه ای استان و نقش جامعه دانشگاهی در این زمینه افزود: انتظار می‌رود جهاد دانشگاهی گیلان با ارتقای سطح فعالیت های خود در حوزه آموزش و پژوهش و تقویت نیروی انسانی متعهد، متخصص، نخبگان علمی و پژوهشی که نگاهی ارزشمند به توسعه کشور و اندیشه دانش‌بنیان دارند، در مرکز استان و شهرستان‌ها برنامه های تحولی اثربخشی اجرایی کند.

استاندار گیلان بیان کرد: دولت سیزدهم و همه مدیران اجرایی در گیلان، در همراهی و حمایت با جامعه دانشگاهی برای برون رفت از مشکلات و ارائه پژوهش های عملیاتی با نگاه به زیست بوم این استان، اهتمامی ویژه دارند.

عباسی همچنین بر تلاش مسئولان جهاد دانشگاهی برای استقرار فضای فیزیکی در شان دانشگاهیان با حمایت و همراهی متولیان امر و دولت، تاکید کرد و گفت: باید با رفع کاستی ها، تلاش مضاعف و ارائه ایده های نو و اجرایی در بخش های مختلف از جمله کشاورزی، پزشکی و دیگر حوزه ها همچون حفاظت از محیط زیست و مدیریت پسماند، گام‌های اثربخشی برداشته شود.

گفتنی است؛ در این دیدار که جبار کوچکی نژاد نماینده مردم رشت و خمام و احمد دنیامالی نماینده بندرانزلی در مجلس شورای اسلامی نیز حضور داشتند، حمیدرضا مسکنی به‌ عنوان رئیس جدید سازمان جهاد دانشگاهی گیلان معرفی شد.

پیش از این ، فریبرز جمالزاده فلاح عهده دار مسئولیت ریاست جهاد دانشگاهی گیلان بود.

آمادگی کامل جهاد دانشگاهی برای اجرای مطالعات علمی و پژوهشی ‌در گیلان