قطب‌های گردشگری جدید در استان اردبیل ایجاد شده است

خبرگزاری ایرنا :

نادر فلاحی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهارکرد: اجرای طرح‌های گردشگری مختلفی از شمال تاجنوب استان همچون ازناو و اندبیل خلخال، دریاچه کشت و صنعت مغان و پل معلق هیر باعث ایجاد قطب‌های جدید گردشگری شده که زمینه‌ساز رونق صنعت گردشگری در استان خواهد شد.

وی افزود: فعالان حوزه گردشگری و صنایع‌ دستی در بخش ایجاد و تقویت زیرساخت‌های گردشگری و توسعه و احیای صنایع دستی استان بسیار موفق عمل کرده‌اند و در این زمینه فعالیت‌های زیادی انجام شده است.

او با اشاره به آغاز عملیات عمرانی چهار مجتمع خدمات رفاهی، از ساخت نخستین پارک آبی شهرستان سرعین با اعطای ۸۰۰ میلیارد ریال تسهیلات و ۴۵ درصد پیشرفت فیزیکی خبرداد و گفت: با سرمایه‌گذاری ۱۰ هزار میلیارد ریالی شرکت گروه هتل‌های ویستاتوس ملل برای توسعه طرح مجتمع گردشگری و آبدرمانی ویستاتوس ملل در منطقه نمونه گردشگری وله‌زیر مشگین‌شهر ، صنعت گردشگری این منطقه نیز متحول خواهد شد.

وی همچنین به تبدیل شهر عنبران به شهر ملی گلیم و اصلاندوز به شهر ملی ورنی اشاه کرد و افزود: حمایت از صنعتگران صنایع‌دستی با ارائه تسهیلات، پوشش بیمه‌ای، معرفی محصولات، ارائه آموزش‌های لازم از مهم‌ترین اولویت‌ها در استان بوده که با جدیت پیگیر این موارد هستیم.

اردبیل با حدود یک میلیون و ۲۴۸ هزار نفر جمعیت با استان‌های گیلان، زنجان و آذربایجان‌شرقی همسایه است و گردشگری در کنار کشاورزی و صنعت به عنوان سه محور توسعه این خطه به شمار می‌رود.

پیش از شیوع ویروس کرونا  ۳۲ واحد هتل، ۸۷ واحد هتل آپارتمان، ۹۸ واحد مهمان‌پذیر، سه واحد کمپینگ و ۲ مجتمع گردشگری در کنار ۲ واحد اقامتگاه بوم‌گردی سالانه پذیرای هشت میلیون نفر گردشگر داخلی و افزون بر ۱.۶ میلیون گردشگر خارجی را در این استان میزبانی می‌کردند.

پل معلق مشگین‌شهر، کوه سبلان با ظرفیت کوهنوردی، وجود پیست اسکی آلوارس و سرعین به عنوان شهر چشمه‌های بهشتی از جاذبه‌های پر بازدید استان اردبیل است.

قطب‌های گردشگری جدید در استان اردبیل ایجاد شده است